Zamiast informować o tym, ile spóźniliśmy się na pociąg, wyświetlacze na stacjach metra po 11 latach zaczną w końcu odliczać minuty do przyjazdu następnego składu.

- To będzie rewolucja! Bardzo dobra wiadomość dla pasażerów - ucieszył się Steffen Möller, który o dziwnym systemie odmierzania czasu w warszawskim metrze napisał nawet w swojej książce "Polska da się lubić". - To samo jest na drogach w Polsce. Na tablicach - nie wiadomo po co - napisane jest, od kiedy trwa remont. W Niemczech zazwyczaj kierowca informowany jest o tym, kiedy utrudnienia się skończą - dodaje. Wcześniej śmiał się też z tablic nad peronami pokazujących, z którego toru odjeżdżają pociągi do Młocin. Tyle tylko, że stacja Młociny będzie gotowa najwcześniej za dwa lata.

Na niewygodny sposób informacji pasażerowie narzekali już od dawna. - W całej Europie na wyświetlaczu pokazywany jest czas do przyjazdu pociągu. U nas trzeba się zastanawiać i obliczać, kiedy może nadjechać najbliższy skład - mówi Janusz Firlik z Ursynowa.

Odliczanie czasu od odjazdu ostatniego pociągu od samego początku krytykował prof. Wojciech Suchorzewski, autor polityki transportowej Warszawy. - Z przyjemnością wypiłbym szampana z tej okazji. Metro wykonało krok w dobrym kierunku. Wreszcie przestaniemy niekorzystnie wyróżniać się na tle innych miast - zaznacza.

Przy okazji zmiany odliczania czasu Metro inwestuje w nowoczesny sprzęt na stacjach. Pod sufitem zawisną monitory LCD. Na początek pojawią się na przystanku Plac Wilsona i na nowej stacji Marymont, która zostanie otwarta w połowie grudnia. - Oprócz odliczania czasu na monitorach będą wyświetlane inne informacje, np. o pociągach wahadłowych kursujących z pl. Wilsona do Marymontu - zapowiada Grzegorz Żurawski, rzecznik Metra Warszawskiego.

W pierwszej połowie przyszłego roku monitory pojawią się na pozostałych stacjach. Metro zapłaci za nie z własnej kieszeni. Grzegorz Żurawski nie chciał jednak powiedzieć, ile będą kosztować.

(gazeta.pl/warszawa)
Metroblog Warszawskie Metro Fotoblog
24.01.2007, 02:48 :: 66.41.68.41

sbc mail server settings

Moreover the physical exertion of such frequent reversals is considerable hence some mechanical device for periodically reversing the current when the coil is at rest. microsoft outlook imap outlook email distribution list verizon email server settings microsoft outlook webmail verizon mail server settings

10.11.2006, 15:23 :: 62.121.105.137

wieszkto

Nie zdaza otworzyc Marymonckiej w grudniu...

08.11.2006, 21:30 :: 212.76.42.149

glub

w czeskim metrze jest identycznie, pokazywany jest czas od odjazdu pociągu..

Fotografie chronione są prawami autorskimi.  Pod ziemią Robert Danieluk 2006.